Jdi na obsah Jdi na menu
 


Informační deska

Připojujeme vyjádření MČ 12 ze zasedání dne 19.6.2018 ZDE

 

Vážení,

25.1.2018 jsme byli na schůzce s developerem informováni o záměru developerské společnosti YIT Stavo, s.r.o Evropská 2690/17, Praha Dejvice, o aktuálním záměru výstavby obytného domu na místě výměníkové stanice a další výhledové studie stavby na místech obchodu Norma a přilehlé restaurace.

Představenstvo PV SVJ Imrychova 879-881 zastává předběžný názor, že návrh uvedené výstavby by měl velmi negativní důsledky na soukromí a běžný život stávajících obyvatel našeho sídliště. Již v současnosti je v naší oblasti vysoká kumulace staveb a vybudování 12ti podlažní obytné budovy umocní stísněnost, omezí osobní prostor obyvatel a výrazně omezí výhledy z bytů. Současně dojde k rapidně zvýšenému provozu v naší lokalitě a to nejen během výstavby, ale i po uvedení do provozu.  Kriticky se zvýší nároky na parkování stávajících obyvatel (v první etapě na zamýšlených více jak 90 bytových jednotek pouze cca 60 parkovacích míst v objektu). Výstavba ovlivní nejen obyvatele v těsné blízkosti stavby, ale i přilehlých lokalit. Dále se domníváme, že stavba objektu poruší významně vyváženost již stabilizovaného území a podstatně změní charakter stávající zástavby zvýšením stávající stavby výměníkové stanice o dalších 10 pater.

 

Z tohoto důvodu ve spolupráci s ostatními domovními družstvy a SVJ uvažujeme o zpracování petice, kde bychom vyslovili zásadní nesouhlas s uvedeným záměrem výstavby.

 

 

Příspěvky

Pozvánka na schůzi DD

23. 10. 2014